Hra Reversi (Othello) Online

Levý horní roh   Pravý horní roh
 
  Hra Reversi je tahová logická hra, která se hraje na šachovnici a jejím cílem je mít na konci více kamenů než soupeř.  

Informace o hře Reversi (Othello)

Hra Reversi (také známá jako Othello) je tahová hra, která je náročná na logické myšlení hráče. Hra vznikla pod názvem Reversi koncem 19. století v Anglii. Její vynálezci byli dva Angličané: Lewis Waterman a John W. Mollett. V roce 1891 byla oficiálně vydána v Německu. Později hra upadla do zapomnění a znovu se objevila až v roce 1971 v Japonsku, kde ji pod názvem Othello vydala firma Tsukuda Original. Název byl inspirován divadelní hrou Othello od Williama Shakespeara. V Japonsku se stala velmi populární a nejdůležitější turnaje jsou dokonce přenášeny v tv.

Hra Reversi se ovládá pomocí počítačové myši:

  • Kámen položíte kliknutím na pole šachovnice. Na každé pole šachovnice je možné položit maximálně jeden kámen.
  • Kámen můžete položit jen na pole, které uzavírá s jiným Vaším kamenem souvislou řadu soupeřových kamenů. Na těchto polích se objeví po nadídený kurzorem myši šedý kámen spolu se zašedenými kameny soupeře, které daným tahem získáte.
  • Hra Reversi končí, pokud jsou obsazeny všechna pole šachovnice, nebo už žádný hráč nemůže udělat další tah, nebo po vypršení času určenému na hru.

Momentálně má hra Reversi tři stupně obtížnosti, která se nastavuje při začátku hry. V nastavení hry je možné zvolit, zda bude začínat hráč člověk, nebo hráč počítač.

(: Hodně zábavy:)
 
Levý spodní roh   Pravý spodní roh
|